Baskı Öncesi İşlemler

  • Grafik Tasarım
  • Repredüksiyon

Müşterilerin isteğine uygun şık grafik tasarımları yapılır.

Laminasyon

Üretimin en önemli aşamalarından biridir.Genel olarak iki yada daha fazla malzemenin (PE,PET,OPP,Alüminyum,metalize,pearlize) birbirine yapıştırılması işlemidir. Laminasyon malzemeye mukavamet kazandırır,ambalajın içine koyulan mürekkeple temasını önler,oksijen geçirgenliğiniz azaltır,ışığa duyarlı ürünlerde ışıkla teması keser ve ambalaja müşterinin dikkatini çekecek bir albeni kazandırır.

Sevkiyat

En sonunda ürünün paketlenmesi yapılarak müşteriye teslim edilir.

Ekstrüzyon

Granül(Tanecik) halinde alınan hammadde istenilen ürün özellikleri sağlamak üzere çeşitli katkı maddeleriyle extrüzisyon film haline getirilir.

Korona işlemi baskı sırasında mürekkeplerin ve diğer kaplama maddelerin sentetik ve diğer metal yüzeylere tutunabilmesini sağlamak amacıyla yüzeye elektron bombardımanı uygulama tekniğidir.Bu teknik yüzeye uygulanan maddelerin (mürekkep,yapıştırıcı,lak) tutunmasını sağlar. Bu nedenle mutlaka baskı öncesinde baskı yüzeyine korona uygulanır.

Dilimleme

Geniş enlerde üretilmiş olan film başka işlerde de kullanılmak üzere dilimleme makinalarında dilimlenerek dar filmler elde edilir.

Baskı

Film üzerine fleksagrafi yöntemi kullanılarak mürekkep uygulanır.Bu işlem çok dikkat gerektiren önemli bir prosesdir.Doğru renkleri tutturabilmek ve kaliteli bir baskı yapabilmek için iyi bir ekpmana ve deneyimli çalışanlara ihtiyaç vardır.

Kesme

Kesme işlemi son ürünün oluşturulduğu prosestir.Ürünler sıcak bıçak ile kesilerek kenarları kaynaklanır.Diğer yandan da istenilen ürün özelliğine göre bant takviyesi,delik açma veya kilit takviyesi,meksika şapkası,yan kesim, doypack, dip dikiş gibi işlemler uygulanır.